Jak prać wełnę w 5 krokach!

Zima wełną stoi! Począwszy od dodatków jak czapka, szalik, rękawiczki, przez grube zimowe swetry, a na skarpetach kończąc! Jest przyjemna w dotyku, a przede wszystkim ciepła i to chyba za to kochamy ją najbardziej! Schody zaczynają się jednak w momencie, gdy naszą wełnianą garderobę czeka pranie. Poniżej zestawiliśmy dla Was kilka porad, które pomogą Wam nie zniszczyć ukochanych wełnianych ubrań.

1. WEŁNA NIE LUBI CZĘSTEGO PRANIA

W większości przypadków, wełnianą garderobę wystarczy porządnie wywietrzyć, jest to bowiem włókno o naturalnych właściwościach, które nie pozwalają by brud wnikał w nie głęboko. Zamiast od razu wrzucać swój ukochany sweter lub płaszcz do pralki, spróbuj najpierw zostawić go na noc na balkonie czy ogrodzie lub potraktuj je gorącą parą (możesz powiesić ubrania w łazience podczas brania kąpieli lub skorzystać z żelazka parowego)

2. WEŁNA JAK NIEMOWLE, LUBI LETNIĄ WODĘ

Jeśli masz już za sobą pierwsze kąpiele swojego dziecka, wiesz jaką wodę przygotować do wełnianego prania! Pamiętaj, wełna wcale nie boi się wody, tylko nie lubi długiego namaczania. Jeśli chcecie, by Wasz ukochany sweter po praniu wciąż pasował Wam, a nie Waszemu dziecku, trzymajcie się najważniejszej zasady: unikajcie skoków temperatur, np. prania w ciepłej, a płukania w zimnej!

3. WEŁNA NIE LUBI CHEMII

Do prania wełnianej garderoby używaj tylko specjalnie przeznaczonych do niej środków piorących. Nadadzą wełnie odpowiednią miękkość, są bardzo delikatne a przy tym cudownie pachną.

4. WEŁNA KOCHA DELIKATNOŚĆ

Pamiętaj, wełnianej odzieży nie powinno się trzeć, wyciskać ani przekręcać. Najlepiej podczas prania delikatnie ją ugniataj. Jeżeli chcesz skorzystać z pralki wybierz program przeznaczony specjalnie do prania wełny lub nastaw najdelikatniejszy program, koniecznie bez wirowania.

5. WEŁNA SCHNIE NA PŁASKO

Po praniu, daj wełnie odpocząć! Absolutnie nie wieszaj wełnianej garderoby, ma ona bowiem tendencje do rozciągania i odgniatania! Po wypraniu odciśnij odzież w suchy ręcznik a następnie rozłóż na płasko na podłodze, podsuwając pod nią suche ręczniki.