Panowie! Dobieramy skarpety

Święta już dawno za nami, a to Panowie oznacza jedno – Wasza szafa została uzupełniona o kilka nowych par skarpet. Choć rankingi mówią jasno, że skarpetki to sam top of the top najgorszych prezentów pod choinką, konia z rzędem temu, kto nigdy nie znalazł ich pod świątecznym drzewkiem. Co zatem zrobić ze skarpetowym urodzajem w szafie! Warto zacząć od posegregowania ich na typy i okazje, a już wkrótce może okazać się, że w swoich ponad stu parach, wciąż są braki 🙂

CZARNO-CZARNE TARAPATY

To najczęściej popełniany błąd wśród mężczyzn. Choć wydawałoby się, że kolor czarny będzie zawsze trafiony, nic bardziej mylnego. Weźmy na przykład taką stylizację: czarne buty i skarpety jako dodatki do granatowego garnituru. Wpadka gotowa.

Pamiętajcie, że tak naprawdę, czarne skarpety sprawdzą się tylko w przypadku czarnych spodni i butów, w pozostałych przypadkach najczęściej okażą się zbyt ciemne lub o zgrozo – zbyt sprane!

PATRZ W GÓRĘ I W DÓŁ

Żeby uniknąć modowego fous pas najlepiej trzymaj się dwóch, podstawowych zasad:

Zasada pierwsza: kolor skarpet dobieraj do koloru spodni, dzięki czemu optycznie wydłużysz linię nóg! Najlepiej gdy wybrane przez Ciebie skarpety będą takie same lub w odcieniu nieco ciemniejszym niż spodnie.

Przykład: granatowe spodnie – granatowe skarpety; czarne spodnie – czarne skarpety, beżowe spodnie – beżowe lub brązowe skarpety; szare spodnie – szare lub grafitowe skarpety.

Zasada druga: skarpety dobieraj się do koloru butów, ale nie w kontraście do koloru spodni.

Przykład: granatowa marynarka, błękitna koszula, szare spodnie, brązowe buty – brązowe lub grafitowe skarpety

JEŚLI LUBISZ – ZASZALEJ, czyli skarpety dla wtajemniczonych

Jeśli bezpieczne kolory Cię nudzą, pamiętaj, że zawsze możesz dobrać je do innego elementu stroju np. koszuli, marynarki, krawata, szala czy poszetki. Kochasz wzory? To cudownie, jeśli świadomie potrafisz połączyć zresztą garderoby skarpety w różowe flamingi – jesteśmy na tak!