Jak łączyć ubrania? – czyli 4 proste zasady, które pomogą Ci stworzyć dobrą stylizację!

Zasady ubierania i kupowania ubrań można uznać za sztukę. Dobór koloru zestawu, biorąc pod uwagę twoją osobowość, temperament, ale również odcień skóry, włosy, rodzaj twojej sylwetki, jest umiejętnością, którą nabywa się latami. Oczywiście, możesz skorzystać z porad stylistów, książek i specjalistycznych artykułów, ale lepiej postawić na siebie i nauczyć się kilku zasad, które pozwolą ci na samodzielne komponowanie różnych zestawów ubrań. Żeby Ci w tym pomóc, przygotowaliśmy kilka prostych zasad, których warto się trzymać tworząc codzienną stylizację. Oto one!

1. Ciepło, zimno!
Żeby wiedzieć, jak dobrać kolor swojej stylizacji, przede wszystkim musisz najpierw poznać swój typ urody. Jeśli już wiesz, czy jesteś typem ciepłym czy chłodnym sprawa jest prosta. Zawsze dobieraj odcienie zgodne z Twoim typem, na przykład – ciepła pani jesień lepiej wyglądać będzie w ciepłych odcieniach, postaw zatem na kolor brązowy, żółty lub czerwony. Natomiast u chłodnej zimy lepiej sprawdzą się odcienie chłodne – niebieski, różowy, fioletowy 🙂

Zawsze jednak możesz przełamać lub rozjaśnić twoją stylizację jednym elementem, dodając coś jaśniejszego z innego typu kolorystycznego, ale o tej samej temperaturze.

2. Wariacja na temat jednego koloru
Jeden kolor w różnych odcieniach nazywamy zestawami monochromatycznymi. To o czym musisz pamiętać to to, żeby odcień przy twarzy był z twojej gamy kolorystycznej. Spódnica, buty mogą być w innej tonacji, ale to co przy twarzy – jest najważniejsze! Taki total look jest świetnym sposobem na pokazanie twojej osobowości i na bezpieczne przełamanie konwencji. Może postawisz w tym roku na kolor roku, czyli Ultra Violet?

Pamiętaj też, że jeśli ubierasz się monochromatycznie, to nie oznacza, że musisz być od stóp do głów ubrany na fioletowo, Całość stylizacji możesz uzupełnić akcesoriami w innym odcieniu.

3. Łączenie ze względu na wzór
Tworzenie wzorzystych zestawów nie musi ani trudne ani nudne! Prostym trikiem na łączenie ubrań ze względu na wzór jest dobieranie drugiej części zestawu ubrania w kolorze wzoru ozdabiającego jego pierwszą część, przykładowo – jeśli wybierzesz bluzkę/koszulę w kremowe wzory, dobierz kremowe spodnie. Jeśli ubierasz ciemne spodnie w białą kratę – ubierz białą bluzkę i tak dalej.

4. Pewniaki!
To coś co ma każdy! Rzeczy uniwersalne, czyli basic powinny znaleźć się w każdej szafie! Będą one zawsze uzupełnieniem stylizacji oraz bezpiecznym wyjściem w niespodziewanych sytuacjach. Przykładowymi pewniakami są proste, granatowe jeansy. Albo ołówkowa, granatowa spódnica.

Inne pewniaki:

  • beżowe, szare, czarne bluzki
  • białe koszule
  • “mała czarna”
  • prosty kremowy lub granatowy płaszcz

Ubrania możemy dobierać w najróżniejszy sposób, ale mimo szafy pełnej różnych, modnych i stylowych ubrań i tak czasem ciężko jest  uniknąć nieudanych stylizacji. Jak zatem nie zaliczyć wpadki? Na start, wystarczy, że zastosujesz powyższe 4 proste zasady! Pamiętaj jednak, że nie chodzi o przesadę, a o zabawę kolorami, wzorami. Eksperymentuj i unikaj chaosu!

Planuj twoje zakupy, twórz przemyślane zestawy ubrań, a twoje życie będzie dużo prostsze!

GALERIA STYLIZACJI JOOP!