Skarpetki za 40 000 złotych, kurtki z żagla, czyli niemieckie marki, które musisz znać!

Niemieckie marki nie bez powodu cieszą się olbrzymią popularnością. Cechuje je praktyczność, solidność i niezawodność i tyczy się to zarówno samochodów jak i skarpetek. A mówimy o tym dlatego, bo jesteśmy dumni z naszej niemieckiej marki JOOP!, której genezę krótko opiszemy poniżej. Ale nie skupimy się tylko i wyłącznie na sobie. Przedstawimy Wam dwie inne niemieckie marki, które koniecznie musicie poznać!

Kurtki z żagla

Wellensteyn to marka, która powstała ponad 60 lat temu w Hamburgu, a jej założycielem był Adolf Wuttke. I tak, marka ta głównie zajmowała się szyciem ubrań roboczych dla pracowników stoczni. Szyto je z “żagla”, a dokładniej z ciężkiego, woskowanego płótna żeglarskiego. Były to uniformy bardzo trwałe i funkcjonalne. Nic więc dziwnego, że dzisiaj marka Wellensteyn jest producentem jednych z najbardziej jakościowych kurtek na świecie!

Klimat hamburskich stoczni nadal jest odczuwalny w kolekcjach tej marki. Wellensteyn zajmuje się tylko i wyłącznie produkcją odzieży wierzchniej, ale trzeba im to przyznać – są doskonali! Stosują niezawodne materiały i nowoczesne wzornictwo, którymi firma wypracowała sobie silną pozycję na światowym rynku.

W Polsce mają dwa salony firmowe, ale ich produkty można kupić także w Peek&Cloppenburg i czasem w TK Maxx.

Skarpetki za 40 000 złotych

Można być specjalistą od skarpet? Można. Można nawet wybudować na skarpetach modowe imperium. Udowadnia to marka Falke. Ich produkty należą do najlepszych na świecie, co udowadnia również ich niemała cena. Skarpety są produkowane w Niemczech, ale w Polsce produkty Falke można kupić między innymi w salonach Peek&Cloppenburg.

Historia firmy sięga roku 1895, w którym to dekarz Franz Falke-Rohen nabył maszynę dziewiarską po tym jak całą zimę pracował jako dziewiarz i zaczął produkować własne wyroby. W 1920 r. zbudował pierwszą fabrykę w Schmallenberg. Firma do dziś ma tam swoją siedzibę. W 1946 r. została opracowana marka Falke a oficjalne logo zarejestrowano 4 lata później. W 1958 r. firma zaczęła produkować również wyroby pończosznicze. Od lat 70 i 80 współpracuje z najlepszymi markami tj. Christian Dior, Armani, Paul Smith.

Ciekawostką jest, że jakiś czas temu markę Falke przejęła firma Burlington – legendarny producent skarpet z charakterystycznym wzorem rombów.

Falke jest producentem najdroższych skarpet na świecie. Cena za 1 z 10 wyprodukowanych par wynosiła ponad 40 000 złotych! Skarpety zrobione były z wełny Vicuña i zapakowane w ekskluzywne drewniane pudełko. Ale standardowe skarpetki można kupić już od 50 złotych.

No to Joop!
Przechodzimy do niemieckiej dumy, czyli do naszej marki JOOP!.

Pomysłodawcą jednej z najsłynniejszych marek z niemieckim rodowodem jest Wolfgang Joop, projektant i ilustrator, który stworzył pierwszą modową kolekcje wraz z żoną Karin w 1970 roku. Po debiucie od razu zaproponowano mu pozycję modowego redaktora kobiecego magazynu Neue Mode, a także profesurę na berlińskiej Akademii Sztuk Pięknych. Marka JOOP! narodziła się w 1978 roku, a sprzedaż regularnych kolekcji rozpoczęła się w roku 1981. Przez lata portfolio marki wzbogacało się o kolejne produkty – perfumy, jeansy, biżuterię i zegarki oraz artykuły wyposażenia wnętrz. Założyciel rozstał się z firmą w 2003 roku i od tego czasu tworzy pod własną, autorską marką Wunderkind.
Styl JOOP! jest określany mianem miejskiej elegancji, która w przypadku męskich kolekcji oznacza dobrze skrojone garnitury, dopasowane marynarki, kardigany noszone do chinosów, swetry w serek i gładkie koszule w neutralnych barwach. Wszystkie ubrania powstają z tkanin wysokiej jakości, a dzięki uniwersalnemu charakterowi wpisują się w trendy każdego sezonu. Ale to już chyba wiecie, prawda?

Ubrania marki JOOP! możecie kupić w naszym salonie w Katowicach w Silesia City Center. Zapewniamy ogromne wrażenia, doskonałą obsługę, ale przede wszystkim ponadczasową jakość i styl każdej nowej kolekcji!

Źródła:

https://www.falke.com/uk_en/

www.wellensteyn.com