Postaw na biel!

Instytut Pantone co roku ogłasza listę najmodniejszych kolorów sezonu. Na sezon wiosna/lato 2018 wybrali 12 topowych barw na nowy sezon dla kobiet i mężczyzn, ale również 4 odcienie, które wykraczają poza jeden okres w modzie i mogą stać się bazą każdej garderoby. Jednym z takich kolorów – i to nie tylko w tym sezonie – jest Coconut Milk. Odcień mleka kokosowego reprezentuje klasyczną paletę bieli – często w przełamanym, szarym odcieniu.

 

Białe spodnie – jakie nosić?

Biały kolor z reguły kojarzy się z nudnymi, basicowymi koszulami. Co jednak, gdyby nosić je także na spodniach. Możliwości jest wiele. W eleganckich stylizacjach kobiety mogą postawić na białe cygaretki lub spodnie garniturowe z lejącego materiału. Najbardziej popularne są modele o długości 7/8, sięgające przed kostkę. W bardziej spontanicznych sytuacjach sprawdzą się białe rybaczki lub szorty w stylu boho. U mężczyzn bardzo dobrze wyglądają casualowe, lniane spodnie, które można założyć do kolorowej koszuli lub t-shirtu.

Biały total look
Biały s
zczególnie dobrze wygląda na garniturach. Kredowe total looki są mniej zobowiązujące niż te czarne. Sprawdzają się nie tylko wieczorem, ale też na co dzień. Dodatkowo biały garnitur jest jednocześnie elegancki i świeży, ponieważ rozświetla – co za tym idzie: odmładza – twoją twarz. Poza tym, świetnie komponuje się z modną teraz złotą biżuterią.

Anielskie stylizacje
Białe total looki lub stylizacje stawiające na biały akcent nie muszą jednak kojarzyć się tylko z garniturami. Na co dzień można postawić na białe spodnie, jako główny element stylizacji i dobierać do nich dodatki. Białe spodnie dobrze wyglądają w towarzystwie jasnych bluzek czy w monochromatycznych zestawach ożywionych wyrazistymi akcesoriami. Nie trzeba się jednak ograniczać tylko do bieli, która jako kolor bazowy świetnie komponuje się z każdym innym kolorem! Białe spodnie pasują zarówno do szydełkowego topu ecru, skórzanej kurtki albo w duecie z kolorową marynarką czy butami.