Jak łączyć wzory?

Obecnie w modzie wszystko jest dozwolone. Cekiny zakładamy do pracy a trampki na imprezę. Kiedyś droga biżuteria była przeznaczana tylko na specjalne okazje, dzisiaj jest dopełnieniem naszych biurowych stylizacji. Sam dresscode się zmienia. Białe koszule i granatowe spódnice możemy przełamać kolorami lub mixem wzorów. Nie jest to jednak najprostsze zadanie i wymaga ono wiedzy na temat zestawienia wzorów, kolorów oraz modowego luzu. Ważne jest więc wyczucie oraz odwaga w przełamywaniu schematów.

MIX DLA POCZĄTKUJĄCYCH
Najprostszym sposobem na rozpoczęcie łączenia wzorów, jest zastąpienie jednolitej, białej koszuli – kolorową w „grzeczny” wzór, jak grochy czy kwiaty. Jeżeli się boisz takich połączeń, do tradycyjnego stroju załóż marynarkę w kratę. Jeśli to dla Ciebie za mało, białą koszulę skomponuj ze wzorzystym dołem, najlepiej w tym samym kolorze. Weź pod uwagę nasycenie kolorów. Lepiej wyglądają dwa mocne tony, niż połączenie mocnego i pastelowego tonu.

MIX DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH
Drugi etap w poznawaniu zasad łączenia wzorów polega na dopasowywaniu ich na podstawie jednej barwy, ponieważ wzorzyste stylizacje tworzy się na podstawie kolorów, a nie deseni. Co to oznacza? Nie zastanawiamy się, czy wzór zwierzęcy pasuje do kratki, tylko jakiego koloru jest wzór zwierzęcy, który chcemy połączyć z kratką. W obu deseniach powinna znaleźć się ta sama barwa – punkt wspólny. Dlatego koszulę we wzorze leoparda spokojnie można połączyć z brązowymi bądź cielistymi cygaretkami lub ołówkową spódnicą.

MIX DLA ZAAWANSOWANYCH
Po opanowaniu wcześniej opisanych umiejętności, można łączyć trzy i więcej deseni! W dalszym ciągu należy pamiętać o wspólnym punkcie, który będzie bazą stylizacji. Należy wybrać wspólny kolor, bądź oprzeć stylizację na 2-3 kolorach: mocnych lub pastelowych. Trzeci wzór powinien być neutralny, bądź monochromatyczny. Na przykład: do kwiatowej spódnicy z niebieskimi akcentami dobierz granatową bluzkę w grochy, a na szyi zawiąż chustkę w błękitną kratkę. W ten sposób wszystkie desenie mają wspólny kolor, ale są w różnych odcieniach.

SPRAWDZONE POŁĄCZENIA:

  • Figury geometryczne
  • Paski + kwiatki
  • Grochy + kwiatki
  • Grochy + paski
  • Grochy + kratka
  • Małe + duże wzory
  • Identyczny wzór na innych tłach