Chodliwy towar, czyli jakie buty powinien wybrać stylowy mężczyzna

Nie oszukujmy się – pierwsze wrażenie najczęściej wywieramy wyglądem, na który w dużej mierze składa się ubiór – w szczególności buty. Dobre obuwie to niezbędny element ubioru każdego eleganckiego mężczyzny. Jak dobrać buty odpowiednie dla siebie? Doradzamy.

 

Elegancki klasyk – Oxfordy

Zacznijmy od butów najbardziej eleganckich i oficjalnych, czyli Oxfordów. Obuwie tego typu charakteryzuje się minimalistycznym krojem i brakiem zdobień. To co wyróżnia je na tle innych butów i sprawia, że znalazły miejsce na szczycie naszej listy jest ich obłożyna, czyli część buta, którą związujemy sznurówkami. W przypadku Oxfordów jest ona złączona u dołu – czyli inaczej mówiąc – zamknięta. Tego typu buty najlepiej sprawdzą się w sytuacjach takich jak śluby czy oficjalne przyjęcia. Idealnie pasują do garniturów.

 

Ekstrawagancja i uniwersalność – Brogsy

 

Dużo bardziej uniwersalnym i casualowym typem butów są Brogsy. Ich najbardziej charakterystyczną cechą są finezyjne dziurkowania, których ilość przesądza o charakterze obuwia, w skrócie – im więcej dziurek tym mniej oficjalne obuwie. Brogsy są o tyle uniwersalnym wyborem, że sprawdzą się zarówno w parze z garniturem na oficjalnym spotkaniu jak i na co dzień z rurkami i prostą koszulą. Idealne dla każdego gentlemana, który pragnie zachować styl i elegancje każdego dnia i w każdej sytuacji.

 

Prostota i ekstrawagancja – Lotniki

Najprostszym typem obuwia w naszym zestawieniu będą Lotniki. Są to buty wykonane z jednego kawałka skóry, najczęściej posiadające tylko jeden szew w części piętowej. Niestety mimo ich prostoty nie należą one do najbardziej eleganckich typów obuwia i są uznawane za dość ekstrawaganckie, przez co nie nadają się na oficjalne uroczystości. Sprawdzą się za to przy mniej oficjalnych okazjach! Najlepiej pasują do sportowych garniturów.

 

Gdzie i co?

Świadomość modowa wśród polskich mężczyzn w ciągu ostatnich lat ogromnie wzrosła i coraz więcej osób pragnie wyglądać stylowo, elegancko i adekwatnie do okazji. Wraz z wzrostem świadomości zwiększyła się także liczba marek, które posiadają w swojej ofercie różne typy obuwia męskiego. W sklepie JOOP! w Silesia City Center znajdą Państwo każdy z wymienionych wyżej typów obuwia oraz otrzymają fachową poradę gdzie i na jaką okazję ubrać dany typ butów.