W podróż daleką i bliską. Do czego się zapakować?

 

Podróże… Poznawanie obcych kultur, podziwianie krajobrazów, ale także wyjazdy typowo służbowe. Wszędzie tam potrzebujemy swojej małej cząstki domu, czyli mówiąc wprost, ubrań, laptopa, bielizny. Jak spakować najpotrzebniejsze rzeczy stylowo i praktycznie? Doradzamy.

 

Niezależnie, szybko i komfortowo – samochodem

Podróże samochodem, mimo pewnych ograniczeń, są dla wielu z nas najdogodniejszą formą przemieszczania się. Wolność wyboru trasy, częstotliwości postojów, możliwość zboczenia z trasy w dowolnym momencie, to wszystko sprawia, że wycieczka może być czystą przyjemnością.

Podróż samochodem ma też inną ogromną zaletę – objętość naszego bagażu jest ograniczona tylko pojemnością bagażnika! Biorąc to pod uwagę możemy śmiało stwierdzić, że do samochodu idealne będą torby każdego rodzaju. Jedyną rzeczą, na którą powinniśmy uważać w pakowaniu bagaży do samochodu to ich ułożenie. Ważne jest to aby rzeczy, które mogą ulec uszkodzeniu położyć na samej górze lub wśród rzeczy miękkich takich jak chociażby bielizna.

 

Wyznaczonym torem – koleją

Pociągi to jedna z wygodniejszych form podróżowania drogą lądową. Wygodne przedziały, stoliki na laptopa, wagony restauracyjne – to wszystko sprawia, że długa podróż koleją, nie jest dla nas uciążliwa.

Przemieszczając się koleją warto wziąć pod, że wielkość nasze bagażu może nie podlega specjalnym restrykcjom, ale powinniśmy pamiętać o komforcie podróży naszych współpasażerów, oraz o ograniczonej przestrzeni na bagaż.

W pociągu idealnie sprawdzą się torby prostokątne, które dzięki swojej długości pomieszczą dużą ilość bagażu, a przy okazji nie zajmą całego przedziału.

 

Na koniec świata i jeszcze dalej – samolotem

Wyprawa za ocean? Czy może szybka podróż na drugi koniec kraju? Dzięki transportowi lotniczemu świat się skurczył. Możemy wsiąść do samolotu w Warszawie i niecałe 10 godzin później wysiąść w Nowym Yorku.

Podróże samolotami należą także do jednych z najbardziej komfortowych. Nawet w klasie ekonomicznej miejsca są wygodne, a stewardessy dbają o spokojną podróż pasażerów.

Mimo szeregu zalet podróż samolotem ma jedną zasadniczą wadę – restrykcyjne normy co do ilości przewożonego bagażu. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie mała torba na bagaż podręczny i większa do luku. Bardzo ważne jest pamiętać o tym, żeby wszystkie cenne i mogące ulec uszkodzeniu rzeczy zabrać ze sobą na pokład.

 

Co wybrać, gdzie szukać?

Temat toreb podróżnych jest szeroki i każdy z nas ma swoich faworytów do każdego rodzaju podróżowania. Ważne jest aby poręczność i praktyczność połączyć z elegancją i stylem. Designerskie i wygodne torby podróżne z kolekcji JOOP x Lena Gercke znajdziesz w salonie JOOP! Silesia City Center.