Dziewczyny lubią brąz!

W tym sezonie brown is the new black. Odcień uważany do niedawna za nudny i oklepany w najnowszej kolekcji jesień/zima staje się luksusowy. We wszystkich jego wcieleniach – miodzie, karmelu i czekoladzie.

 

Dawno, dawno temu…
Początki brązu w modzie zaczęły się wśród średniowiecznych ascetów, którzy swoim skromnym ubiorem byli kojarzeni z ubóstwem, co przełożyło się potem na kolor rozpoznawalny wśród chłopstwa. Dlaczego? W przeciwieństwie do klas wyższych, chłopstwo nie mogło pozwolić sobie na droższe, atrakcyjniejsze barwniki ubrań – a najtańsze, naturalne tkaniny są właśnie brązowe.

Back to the future
Brąz współcześnie to również kolor skromności i powściągliwości, stąd często wpisany jest w dress code poważnych i szanowanych branż, jak bankowości, prawa, medycyny, czy przede wszystkim świata akademickiego. To właśnie w latach 70. brąz wypłynął z marynarek wykładowców czy bibliotekarek na stylizacje studentów tworząc m.in. styl preppy, opierający się na kracie we wszelakich odcieniach brązu.

Dlatego powody dla których obecnie triumfuje brąz są proste. Po pierwsze, to efekt niesłabnącej popularności stylu lat 70., gdzie brąz był wiodącą barwą. Po drugie, wynika z mody na ekologię. Odcienie brązu kojarzone są ze zdrowiem i naturalnością, co wynika z faktu, że po prostu pełno go w otaczającej nas przyrodzie. W takim połączeniu powstają stylizacje nowoczesne, modne i oryginalne.

Kolekcja JOOP jesień-zima 2018/19
W najnowszej kolekcji JOOP! postawiliśmy na akcentowanie brązu w klasycznym wydaniu. Dla kobiet proponujemy ponadczasowe, beżowe trencze na jesień i karmelowe, wełniane płaszcze zimowe. Idealnie komponują się w monochromatycznych stylizacjach z ażurowymi lub wełnianymi swetrami w splot w kolorze karmelu. Całość dopełnia najnowsza kolekcja toreb JOOP!, których kolorystyka opiera się na kolorze cappuccino z mocnym akcentem brązu, przełamane klasyczną bielą i granatem – a to wszystko przypieczętowane złotym grawerem JOOP!

Co dla mężczyzn? Styliści JOOP! – w przeciwieństwie do jednolitych stylizacji damskich – stawiają przede wszystkim na brązowe akcenty i detale. Jako podstawę kolorystyczną stylizacji stawiamy na ciemnobrązowe dodatki – eleganckie sztyblety, skórzany pasek, torba i rękawice w tym samym kolorze. Ciekawą alternatywą jest również bardzo modna w tym sezonie kurtka skórzana w kolorze brązu – zamiast klasycznej czerni. Jeżeli chcecie postawić na bardziej stonowane stylizacje, polecamy grafitowe marynarki w brązową kratę lub płaszcz w czarno-brązową pepitkę JOOP! Warto pamiętać również o dodatkach w kolorze brązu, szczególnie w eleganckich stylizacjach. Brązowe skarpety, krawat, poszetka czy chusta idealnie komponują się zarówno z granatowym, jak i szarym garniturem.

 

Nowa kolekcja JOOP! dostępna w salonie marki w Silesia City Center.